Снимка БГНЕС
В първи 1/16-финален мач от Лига Европа

"Лудогорец" загуби от "Копенхаген" с 1:2 (ОБНОВЕНА)

Агенция Монитор - четвъртък, 16-02-2017 - 19:56

"Лудогорец" загуби от "Копенхаген" с 1:2  в първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа на националния стадион "Васил Левски". "Орлите" получиха гол още във втората минута след като Аугустинсон центрира от корнер, Матиас Йоргенсен засече топката в наказателното поле, която обаче се удари в тялото на Абел Анисе и влетя в мрежата на Владислав Стоянов.

Веднага след почивката гостите от Дания също бяха близо до гола, но ударът на Юсеф Туту се отби в дясната греда на вратата на "орлите". В 49-ата минута път Кафу беше близо до изравняване на резултата, но бе спрян в последния момент от Йохансон, който му попречи да нанесе точен завършващ удар.
В 53-ата минута обаче Расмус Фалк подаде отлично към непокрития в наказателното поле на "Лудогорец" Юсеф Тулу, който реализира в долния десен ъгъл на вратата на Стоянов.
„Лудогорец“ намали чрез Клаудиу Кешеру в 81-вата минтута. Натанаел центрира в наказателното поле на “Копенхаген“, където Марселиньо от няколко метра нацели напречната греда, след което обаче топката попадна право на връхлитащия Кешеру и румънският голмайстор отблизо я изпрати в мрежата на датчаните.
„Като резултат не е добре, но „Лудогорец“ изигра добър мач, имаме още 90 минути. Ранният гол стресира отбора, но момчетата имаха характер – коментира треньорът на българския шампион Георги Дерменджиев. - Нямаше изненада от страна на съперника, ние знаехме как ще играят. Силово ни превъзхождаха, но ние контролирахме играта. Футболистите ни направиха един добър мач. Няма как да се пречупим за реванша. Момчетата са доказали, че са устойчиви, така че имаме и реванш. Нищо не е свършило още. Най-вероятно ще дам почивка на някои играчи срещу „Славия“, за да са свежи за реванша“, допълни наставникът.

ЛУДОГОРЕЦ - ФК КОПЕНХАГЕН 1:2

0:1 Абел Анисе 2-авт., 0:2 Юсеф Тулу 53; 1:2 Кешеру 81

Стадион: "Васил Левски" (София)
Главен съдия: Иван Бебек (Хърватия)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Козмин Моци,  Хосе Паломино, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Върджил Мисиджан (63-Кешеру), Марселиньо, Вандерсон (80-Жоао Пауло), Джонатан Кафу
Треньор: Георги Дерменджиев

Копенхаген: Робин Олсен, Петер Анкерсен, Матиас Йоргенсен, Ерик Йохансон, Людвиг Аугунстинсон, Расмус Фалк, Урош Матич, Уилиам Квист, Юсеф Туту, Федерико Сантандер, Андреас Корнелиус
Треньор: Стале Солбакен