Снимки БГНЕС
В 1/8-финалните реванши на Шампионската лига

„Байерн“ отново унижи „Арсенал“, „Реал“ също безкомпромисен напред

Агенция Монитор - вторник, 07-03-2017 - 23:53

„Байерн“ (Мюнхен) и „Реал“ (Мадрид) не пожалиха „Арсенал“ и „Наполи“ и в реваншите от осминафиналите на Шампионската лига и продължават напред.

„Топчиите“ понесоха още един звучен шамар от „Байерн“, като на своя стадион бяха посрамени отново с 1:5 и с общ резултат 2:10 си тръгват безславно от надпреварата.

Трябва да се отбележи обаче, че футболистите на Арсен Венгер бяха крайно мотивирани да направят невъзможното и да търсят обрат след 1:5 в първия мач. В началото натиснаха, стигнаха и до ранен гол, но просто класата на баварците се оказа по-голяма и те изковаха още един успех над този опонент.

Решаващ момент се оказа спорната дузпа в полза на германския колос в началото на втората част, реализирана от Роберт Левандовски. В тази ситуация изгонен беше и Лоран Кошчиелни, а до края „Байерн“ се забавляваше и наниза още три попадения в мрежата на беззащитните "топчии" чрез Робен, (68), Коща (78) и два на Видал (80 и 85).

И тази на

„Реал“ от своя страна постигна втора поредна победа с 3:1 срещу „Наполи“, този път на стадион „Сан Паоло“. Така „кралете“ се класираха за четвъртфиналите на турнира с общ резултат 6:2. Домакините не успяха да се възползват от силното първото полувреме, в което поведоха след гол на Дрийс Мертенс. За сметка на това мадридският гранд нанесе своя удар в началото на второто полувреме, когато в рамките на шест минути Серхио Рамос отбеляза два гола, за да направи обрата в мача. Крайният резултат бе оформен от Алваро Мората в добавеното време на срещата. Така „Реал“ за седма поредна година се класира за четвъртфиналната фаза на надпреварата.