Младият Ничо Ничев донесе победата на „Героя“.
Снимка клубен сайт
В трета лига

Английски обрат в Сливница

Агенция Монитор - неделя, 05-11-2017 - 17:08

В навечерието на годишнината от битката за Сливница от Сръбско-българската война „Сливнишки герой“ сътвори страхотен обрат срещу гостуващия „Банско“.

Гостите водеха с 1:0, но домакините успяха да стигнат до 2:1 с голове на ветерана Светослав Петров и на най-младия на терена Ничо Ничев в последната минута.

През първата част положенията се брояха на пръстите на едната ръка. В 44-ата мин. гостите имаха чисто положение, след като Руслан Иванов бе изведен сам срещу Мартин Минев. Вратарят обаче изби с крак. Второто полувреме бе със съвсем различно лице. Още в 48-ата мин. Кафтанов от „Героя“ се извиси над всички и стреля с глава, но вратарят Иван Димитров улови. В 53-ата мин. голмайсторът на домакините Красимир Георгиев прати топката на милиметри от гредата.

В 74-ата мин. „Банско“ претендира за дузпа, на реферът Ценов прецени, че такава няма. Все пак гостите получиха право на наказателен удар, след като Виктор Георгиев изби топката от краката на нападател в зелено, той падна и съдията даде малко странна дузпа, която бе вкарана от Руслан Иванов. В 81-ата мин. легендата на ЦСКА Светослав Петров вкара за 1:1 след красиво изпълнение от фаул от 25 метра. В последната минута младият нападател Ничо Ничев направи 2:1, след като засече от упор избитата от вратаря топка след удар на Кузовски с глава.