СНИМКА NUFC
В АНГЛИЯ

„Нюкасъл“ гледа към Висшата лига

Агенция Монитор - сряда, 01-03-2017 - 14:35

„Нюкасъл“ се поздрави със стратегическа победа с 2:1 като гост срещу „Брайтън“ в отложен мач от втора дивизия на английския клубен футбол. Търсещите завръщане в Премиър Лийг играчи на „Нюкасъл“ трябваше да обръщат резултата, след като домакинът „Брайтън“, досегашен лидер в класирането, излезе напред с гол от дузпа на Глен Мъри в 14-ата минута. Мохамед Диаме изравни за "свраките" в 81-ата с доста странен гол, а в 89-ата минута тимът на Рафа Бенитес осъществи обрата с решаващо попадение на Айосе Перес.

С успеха „Нюкасъл“ свали от върха в класирането „Брайтън“ и събра 73 точки след 34 кръга. „Брайтън“ вече е втори със 71, а на трета позиция се е настанил „Хъдърсфийлд“ с 65 точки и мач по-малко. Топ 6 допълват „Лийдс“, „Рединг“ и „Шефилд Уензди“.

В другите два отложени мача, които се изиграха снощи, борещият се за оцеляването си „Блекбърн“ записа важна победа с 1:0 у дома срещу „Дарби Каунти“, а „Астън Вила“ се наложи с 2:0 над гостуващия „Бристол Сити“, който е застрашен от изпадане. „Вила“ пък е в долната половина на таблицата - 15-о място.