"Монегаските" са на 1/4-финал в Шампионската лига.
Снимки БГНЕС
Шампионска лига

„Монако“ изхвърли „Сити“, „Атлетико“ продължава след 0:0

Агенция Монитор - сряда, 15-03-2017 - 23:35

„Монако“ изхвърли „Манчестър Сити“ от Шампионската лига и е на четвъртфинал! "Монегаските" опровергаха прогнозите на специалистите и заслужено ликува след 3:1 в мача-реванш от осминафиналите на турнира. Домакините имаха да наваксат пасив от първия мач, в който загубиха с 3:5 на "Етихад".

„Монегаските“ започнаха агресивно и поведоха още в 8-ата минута. Килиан Мбемпе откри след пробив на Менди и подаване на Бернардо Силва, за да засече отблизо топката в мрежата за 1:0.

В 29-ата минута „Монако“ покачи преднината си. Отново Менди проби отляво и центрира остро в пеналта. Там непокритият Фабиньо посрещна топката за 2:0.

След почивката „гражданите“ изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Субашич. В 71-ата минута Лерой Сане успя да намали на 2:1. Бившата звезда на „Шалке“ довкара избита от Субашич топка след силен шут от наказателното поле на Рахим Стърлинг.

Само 6 минути по-късно обаче домакините нанесоха трети удар над съперника. Лемар центрира от фаул в пеналта и Тиему Бакайоко с глава засече топката в мрежата за 3:1.

„Гражданите“ нямат загуба десет мача във всички турнири, а в треньорската си кариера Хосеп Гуардиола никога не е отпадал на 1/8-финалите, като е спечелил общо 7 елиминации начело на „Барселона“ и „Байерн“, припомня Блиц.

В другия мач от вечерта „Атлетико“ (Мадрид) и „Байер“ (Леверкузен) завършиха 0:0. "Дюшекчиите" продължиха в следващия кръг след комфортния си успех с 4:2 в Германия. Преди две години „Атлетико“ отстрани „аспирините“ на същата фаза след дузпи, след като двата тима си бяха разменили по една победа с по 1:0, но сега задачата на водения от аржентинеца Диего Симеоне тим изглеждаше далеч по-лесна с оглед на убедителната победа на "БайАрена" в Леверкузен.