Феновете ще напълнят стадиона в Разград за реванша, похвалиха се от ръководството на „орлите”.
Датски съдия пред дебют в Шампионската лига

„Лудогорец” пълни трибуните за битката с „Жалгирис”

Агенция Монитор - понеделник, 17-07-2017 - 17:37

Ще дебнем на контри, заканиха се литовците

Пълен стадион ще посрещне литовския „Жалгирис” за реванша с „Лудогорец” в Разград. Двубоят от II кръг на Шампионската лига е в сряда от 21 ч, а в първата среща „орлите” паднаха с 1:2.

От „Лудогорец” се похвалиха, че очакват всички билети за срещата да се изкупят и призоваха феновете да се сдобият по-рано с ценните талони. Освен това продажбата на билети ще бъде прекратена 15 минути преди началото на мача заради съображения за сигурност. Мачът ще бъде и официално откриване на новия сектор „В”, който бе изцяло реконструиран.

Пълните трибуни обаче изобщо не притесняват треньора на „Жалгирис” Валдас Дамбраускас. Спецът призна, че очаква българският шампион да атакува от първата минута. Основното оръжие на „Жалгирис” пък ще бъде контраатаката. "Стоим здраво стъпили на земята, коментира треньорът на литовския шампион преди отпътуването за България. - Въпреки че победихме, един гол на „Лудогорец” в реванша и нещата се обръщат. Можем да се радваме, че направихме добър мач със силен съперник, а от гледна точка на играта дори бяхме малко по-добре. Показахме, че можем да играем с най-добрите и да спечелим. Но българският шампион ще бъде различен на реванша. Няма къде да отстъпват - ще играят по-агресивно, по-активно, за да отбележат бърз гол. Не се съмнявам, че ще има много силен натиск от първата минута. Така че трябва да сме готови", коментира 40-годишният специалист. Днес „Жалгирис” пристигна в Букурещ, където направи една тренировка. Утре тимът потегля към Разград.

В същото време от УЕФА обявиха интересно съдийско назначение за срещата. Датска бригада ще ръководи мача, като главен арбитър ще бъде Мадс-Кристофер Кристоферсен с асистенти Хенрик Сьондерби и Денис В. Расмусен. За четвърти рефер е назначен Андрес Поулсен. Любопитното е, че 34-годишният Кристоферсен ще дебютира като съдия в Шампионската лига. През миналия сезон той свири по една среща в първите два квалификационни кръга на Лига Европа, а за последно ръководи полуфинала на европейското първенство по футбол за младежи до 19 години между Португалия и Холандия.