Снимка БГНЕС

Гришо спечели в истинска драма в Шанхай (ОБНОВЕНА)

Агенция Монитор - сряда, 11-10-2017 - 10:32

Григор Димитров прояви здрави нерви и силен характер, за да победи американеца Райън Харисън в първия си мач от Мастърс турнира в Шанхай. След повече от два часа и половина игра шестият в схемата се наложи с 3:6, 6:3, 7:6(6) в мач, в който играта му не вървеше. 46-ият в света Харисън пък играеше най-добрия си тенис и дори имаше 3 поредни мачбола в тайбрека на третия сет, които Григор успя да спаси.

С изстрадания успех българинът сложи край на проклятието да не прескача втория кръг в Шанхай, като сега го направи от шестия си опит.

„До последно се надявах. Изоставах с 3:6 в тайбрука, а Райън играеше просто изключително. Той заслужаваше да спечели, коментира още на корта българинът. - При най-важните точки играх със сърце. Чувствах се добре на корта, но осъзнавам, че можех да загубя. Като за първи мач не бях в оптимално състояние, търсех играта си. Щастлив съм, подобни мачове означават много за мен - когато не показваш най-доброто от себе си. Срещу съперник от поставените по-високо обаче надали щях да спечеля. Това е добър урок за мен“, заяви още Димитров.

В първия си осминафинал на китайския Мастърс Гришо ще се изправи срещу друг янки - Сам Куери, който надигра сънародника си Франсис Тиафо с 6:3, 7:6(7).

Двамата се познават добре, като имат два мача зад гърба си, в които Димитров излизаше победител. Първият бе през сезон 2013 на турнира на твърди кортове във Вашингтон, а вторият – през 2015-а, на тревните кортове в Куинс Клъб, където Григор направи обрат за 4:6, 6:3, 6:4.

През този сезон 30-годишният Куери се намира в най-добрата си форма. Той достигна до полуфиналите на „Уимбълдън“ и до четвъртфиналите на US Open. Между двата турнира Сам Куери спечели 10-ата си титла - в Лос Кабос (Мек), а по-рано през сезона вдигна трофея и в Акапулко (Мек), където на финала пречупи Рафаел Надал.

Именно Надал пък може би ще се срещне с победителя от тяхната двойка, след като вчера отвя с 6:2, 6:1 Джаред Доналдсън (САЩ) и среща Фабио Фонини (Ит) на осминафиналите. Италианецът пък отстрани поставения под номер 15 в схемата Люка Пуй (Фр) със 7:6(7), 6:3.

Напред продължава и третият поставен Александер Зверев (Гер), който са задържа само 12 минути на корта преди неговият опонент Аляж Бедене (Вбр) да се откаже при 0:4 заради контузия в коляното. Съперник на Зверев в третия кръг ще е Хуан Мартин дел Потро (Арж).