Sportal.bg
След 2:1 срещу „Славия“

„Ботев“ съзря поръчково съдийство

Агенция Монитор - сряда, 11-04-2018 - 16:01

„Ботев“ (Пловдив) надигра с 2:1 „Славия“ в първи мач от 1/2-финалите в турнира за купата на България. „Канарчетата“ поведоха чрез Жоао Пауло и Дуде Ндонгала до 23-ата минута, а гостите намалиха чрез Иван Минчев в 31-ата минута. Домакините пропиляха още няколко добри положения, а две попадения на Стивън Петков бяха отменени заради засади. В края „белите“ пък можеха да си тръгнат дори с равен, но удар на Галин Иванов в 94-ата минута не намери целта. След двубоя „канарчетата“ имаха множество претенции към съдийството на Валентин Железов, като защитникът Радослав Терзиев директно обвини рефера, че е подкупен.

„Реже глави насред „Коматево”. Представям си какво ще е в София. Не им се мисли. Венци Стефанов си има позициите и тези съдии са пуснати с мисия. Въпреки тях съм сигурен, че ще отидем на финал, защото има Господ и той гледа”, отсече Терзиев. Клубът на привържениците на „Ботев" (Пловдив) пък атакува остро в официалния си сайт отговорните фактори в БФС след първата среща от полуфиналите със „Славия“. „Станахме свидетели на поредното фиаско с марката „БФС“. Един абсолютен клоун, лапнал свирка, направи всичко възможно да помрачи празника ни”, написаха феновете.