Франко Васкес (вдясно) в борба за топката с Хави Лопес.
Снимка БГНЕС

„Севиля” взе гръмка победа над „Еспаньол”

Агенция Монитор - неделя, 21-08-2016 - 15:41

„Севиля“ победи с 6:4 у дома „Еспаньол“ в зрелищен двубой от първия кръг на испанското първенство. Зрителите на стадиона станаха свидетели на голов спектакъл, който премина през няколко обрата.

„Еспаньол“ поведе още в 8-ата минута чрез Пабло Пиати, но Пабло Сабария изравни веднага след това. Лусиано Вието се разписа за 2:1, но каталунците направиха обрат чрез Ернан Перес и Виктор Мата до 44-ата минута. Непосредствено преди почивката Вието вкара за 3:3.

Франко Васкес даде аванс за андалусийците през втората част, а след него Висам Йедер и Хироши Киотаке покачиха до 6 гола. Последното попадение беше дело на Херард Морено за 6:4.

„Барса“ също вкара 6 гола, за победата си над „Бетис“ с 6:2. За шампионите Арда Туран откри резултата, но Рубен Кастро изравни. До 82-рата минута резултатът вече беше 6:1 след два гола на Меси и хеттрик на Луис Суарес. Вторият гол за „Бетис“ беше дело отново на Кастро в последните минути на мача.