Снимки БГНЕС
В Шампионската лига

„Реал“ с обрат на „Бернабеу“, „Ливърпул“ разби „Порто“

Агенция Монитор - сряда, 14-02-2018 - 23:20

„Реал“ (Мадрид) победи с 3:1 „Пари Сен Жермен“ в първа 1/8-финална среща в Шампионската лига и направи важна крачка към следващата фаза. Гостите откриха чрез Адриен Рабио в 34-ата минута. В последната минута на редовното време Кристиано Роналдо изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тони Кроос. В 83-ата минута отново португалецът се разписа с късметлийски гол с коляно при едно разбъркване пред вратата.  Само три минути по-късно Марсело довърши гостите с трети гол във вратата им.

В другия мач тази вечер „Ливърпул“ разби с 5:0 „Порто“ в гостуването си на “До Драгао”. Мърсисайдци на практика си гарантираха още след този мач, че ще играят в следващата фаза на надпреварата и направиха реванша на “Анфийлд” протоколен. Садио Мане блесна с хеттрик в мача с попадения в 25-ата, 53-ата и 85-ата минута. Освен него в срещата се разписаха и Мохамед Салах в 30-ата и Роберто Фирмино в 70-ата минута на двубоя.