Снимка fivb.com
След труден успех над Сърбия с 3:2

Волейболистите на победа от класиране за финалите на Лигата

Агенция Монитор - неделя, 18-06-2017 - 00:27

Националният ни отбор по волейбол спечели трудна, но сладка победа над Сърбия с 3:2 (18, -20, 23, -24, 12) във втория си мач от турнира в Кордоба, Аржентина от Световната лига. Така момчетата на Пламен Константинов се нуждаят от успех над домакините в неделя, за да се класират за финалите на Лигата.

Нашите сами си усложниха двубоя, който можеха да затворят още в четвъртия гейм, в който водеха с 5 точки. Те имаха тотално превъзходство на блокада, като завършиха с 21 точки от този елемент срещу 12 на сърбите. Отново обаче подариха доста точки на съперника, което на моменти се оказа решаващо. Възпитаниците на легендарния разпределител Никола Гърбич вече си бяха осигурили класирането, но въпреки това гонеха победата до край.

Цветан Соколов завърши с 26 точки и бе най-резултатен в мача. Розалин Пенчев добави 18 за успеха на нашите. За сърбите Ковачевич реализира 15, а Благойевич – 11.