Sportal.bg
В първите мачове от II кръг на Лига Европа

"Левски" падна с 0:1 от "Хайдук", "Ботев" измъкна ценно 1:1 в Израел

Агенция Монитор - петък, 14-07-2017 - 14:51

„Левски“ загуби с 0:1 при визитата си на „Хайдук“ в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Единственото попадение реализира Футакш в 24-ата минута, когато се разписа от дузпа за нарушение на Пиргов срещу Генцоглу.
В този мач „сините“ по нищо не отстъпваха на своя съперник, който създаде само още едно от така наречените чисти голови положения. Футболистите на Николай Митов също не се отличиха кой знае колко в нападение, но за отбелязване е натискът, който българският гранд упражни в последните двайсетина минути, когато хърватите заложиха на глуха защита и ритаха топката безрабзорно напред.
Официален дебют със синята фланелка направиха новото румънско попълнение Нелуц Рошу и испанецът Жорди Гомеш, който демонстрира добро боравене с топката. Първият започна в стартовия състав, а вторият се появи след почивката.

В изключително интересен и динамичен първи двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа носителят на Купата на България за 2017 година „Ботев“ (Пловдив) стигна до ценно равенство 1:1 като гост на „Бейтар“ (Йерусалим). На неблагоприятния и изпълнен почти до краен предел стадион “А Мошава” в Петах Тиква “канарчетата” не само не се дадоха на сериозния си съперник, но и се поздравиха с резултат, който дори им дава предимство преди предстоящия след седмица реванш в Бургас.
Попаденията реализираха Тал Хила, който се разписа с глава в 11-ата минута, възползвайки се от неразчетено излизане на Иван Чворович след центриране от ъглов удар, и Серкан Юсеин, който бе точен след добавка с шпагат в 73-ата минута. “Жълто-черните” се понравиха с желанието и амбицията, които демонстрираха, както и с добрите действия и въображението в предни позиции, където тандемът Неделев - Косоко неведнъж изправи на нокти защитата на „Бейтар“.
След седмица „Ботев“ ще приеме край морето израелския клуб и ако иска неговият отбор да продължи напред, старши треньорът Николай Киров трябва да изчисти множеството неточности в защита. “Канарчетата” могат да са благодарни, че на няколко пъти късметът ги покри след сериозни грешки, които допуснаха и вратарят Иван Чворович, и футболистите в дефанзивния вал на тима.

Тагове:  ЛевскиБотев