Снимка БГНЕС

„Байерн“ (М) удари ПСЖ, но остана втори в групата

Агенция Монитор - сряда, 06-12-2017 - 08:59

„Байерн“ (М) срази у дома ПСЖ с 3:1 в последния и за двата тима мач от група "B" на Шампионската лига. Така баварците взеха частичен реванш за поражението си с 0:3 в Париж по-рано през сезона, но все пак останаха втори в крайното класиране на групата, в която и двата отбора завършиха с по 15 точки.

Роберт Левандовски откри за домакините още в 8-ата минута, Корентин Толисо удвои в 37-ата. Килиан Мбапе намали за парижани в 50-ата минута, но неговият сънародник Толисо възстанови разликата от два гола в 69-ата.

Голът на Мбапе пък го превърна в най-младия футболист с 10 гола в Шампионската лига. Националът на Франция е само на 18 години, 11 месеца и 15 дни. По този показател той изпревари доста звезди, сред които Лионел Меси, Бензема, Раул и други.

На второ място в класацията остава Карим Бензема, който бележи 10 гола на 20 години, 10 месеца и 2 дни.

Резултати от Шампионската лига:

Група "А":

Бенфика - Базел 0:2 (0:1 Елиунуси 6, 0:2 Оберлин 65)

Манчестър Юнайтед - ЦСКА (Москва) 2:1 (0:1 Дзагоев 45, 1:1 Лукаку 64, 2:1 Рашфорд 65)

Група "В":

Байерн (Мюнхен) - Пари Сен Жермен 3:1 (1:0 Левандовски 8, 2:0 Толисо 37, 2:1 Мбапе 50, 3:1 Толисо 69)

Селтик - Андерлехт 0:1 (0:1 Симунович 62-авт.)