Шампионът на областите Благоевград, Перник и Кюстендил се реши след дузпи.
Организаторите
В "Каменица Фен Купа"

„Виктория” (Перник) е седмият национален финалист

Агенция Монитор - неделя, 19-06-2016 - 16:36

Отборът на „Виктория” (Перник) спечели регионалния полуфинал на „Каменица Фен Купа 2016” за областите Кюстендил, Перник и Благоевград. Така тимът ще премери сили с останалите най-добри 12 тима, които ще спорят за голямата награда – обиколка на „Камп Ноу” с Христо Стоичков.

Във финала те надделяха драматично над „Торсида” (Кюстендил) с 3:2 след 0:0 в редовното време и изпълнение на дузпи. Това бе втори двубой помежду им след този в груповата фаза. И там мачът им завърши с равенство – 1:1.

„Торсида”, който бе съставен от фенове на „Левски” (Сф), изхвърлиха на четвъртфиналите дългогодишния победител за тези области „Сборная” (Благоевград) след изпълнение на дузпи.

Почетните трета и четвърта позиция бяха заети от „Zona C“ (Благоевград) и „Стандарт“ (Перник). С индивидуални награди бяха отличени Калоян Георгиев от „Торсида“ (Кюстендил) за най-добър вратар, Евгени Американов от „Стандарт“ (Перник) за най-атрактивен състезател, а тимът на „Кучетата“ (Перник) единодушно беше обявен за най-спортсменски отбор.

Следващите полуфинали ще бъдат за София-град и София-област.