Лъчезар Балтанов може да играе на реванша с „Бейтар”.
Снимка: botevplovdiv.bg

„Ботев” (Пд) вдига капитана за реванша с „Бейтар“

Агенция Монитор - понеделник, 17-07-2017 - 15:12

Капитанът на „Ботев” (Пд) Лъчезар Балтанов може да вземе участие в реванша срещу „Бейтар” (Йерусалим) в Лига Европа. Футболистът пропусна първия двубой в Израел, в който "канарчетата" завършиха при благоприятното 1:1, а също така не взе участие при загубата от „Пирин” с 0:1 в Пловдив. "Шансовете ми да играя в реванша срещу „Бейтар” са големи. В последните два дни тичах и нямаше проблем. Търпимо е. Всичко зависи от това как ще се почувствам, когато сложа футболните обувки. По-добре съм, отколкото преди няколко дни. Ако болката е търпима, няма да има проблем. Дано да мога да започна да тренирам, за да играя в четвъртък", заяви Балтанов.

В същото време УЕФА назначи любопитен съдия за мача в Бургас. Главен рефер ще бъде Кирил Левников, а негови помощници - Вячеслав Семьонов и Дмитрий Мосяки. Четвърти съдия пък ще е Владимир Москалев – всички от Русия. Левников е на 33 години, а преди да се захване със съдийството, е бил футболист. Подвизавал се е предимно в долните нива на руския футбол. От 2013 години ръководи мачове в местната Премиер лига, а от 2016-а получава наряди и в Европа.

От „Ботев” пък обявиха, че са отхвърлили предложението на израелска телевизия за промяна в началния час на мача и така срещата започва по програма в 20:30 ч.