След загубата от „Копенхаген“ в София

Дерменджиев: Все още нищо не е свършило

Агенция Монитор - петък, 17-02-2017 - 15:24

Домусчиев не хареса своите, отписа Лига Европа

Старши треньорът на „Лудогорец“ Георги Дерменджиев има надежда, че тимът му може да продължи към 1/8-финалите в Лига Европа, въпреки загубата у дома с 1:2 от датския „Копенхаген“ в четвъртък вечерта.

„Орлите“ бяха попарени от автогола на Абел Анис още във втората минута на мача, което до голяма степен обърка цялото им представяне. Гостите вкараха чрез Юсеф Тулу в 53-ата минута, а влезлият като резерва Клаудиу Кешеру намали в 81-вата.

„Ранният гол наистина ни стресира, но момчетата имаха характер. „Лудогорец“ изигра добър мач, макар че резултатът не е добър – призна Дерменджиев. - Все още нищо не е свършило, имаме още 90 минути. Няма как да се пречупим за реванша. Момчетата са доказали, че са устойчиви“, допълни той.

Собственикът на „Лудогорец“ Кирил Домусчиев обаче не беше доволен от представянето на отбора. „Как оценявам „Лудогорец“ ли? Слаб, слаб, много слаб – обяви той веднага след двубоя на стадион „Васил Левски“. - Имаше голяма пауза, след която трудно се влиза в първенство. За съжаление ние не успяхме да влезем във важен мач по начина, по който трябваше. Това не е отборът на „Лудогорец“. Да се надяваме, че другата седмица този тим ще изглежда по друг начин. Аз смятам, че в Копенхаген можем да постигнем победа, а дали ще се класираме, това зависи от резултата“, допълни босът.

Той допълни, че приоритет за тима остава спечелването на титлата у нас и нов пробив в Шампионската лига следващия сезон. „Лига Европа, общо взето, освен престиж не ни носи нищо“, призна Домусчиев.

„Изиграехме труден мач, но и реваншът няма да е никак лесен – заяви старши треньорът на „Копенхаген“ Стале Солбакен. - Мисля, че „Лудогорец“ е много добър отбор и трябва да подходим внимателно у дома и да се опитаме да покажем играта от двубоя в София", допълни той.

За реванша на 23 февруари Солбакен няма да може да използва получилия червен картон Ян Грегуш.