Алексис Санчес е шутирал за първия гол във вратата на „Съндърланд“.
След победа с 2:0 над „Съндърланд“

В „Арсенал“ треперят до последно за топ 4

Агенция Монитор - сряда, 17-05-2017 - 15:45

Санчес запази шансовете на тима за Шампионската лига

Две късни попадения на Алексис Санчес в 72-ата и 81-ата минута донесоха победата на „Арсенал“ над „Съндърланд“ с 2:0. Така „топчиите“ запазиха крехки надежди да се доберат до място в топ 4 и да се класират за Шампионската лига. Тази мисия обаче остава почти невъзможна, защото в същото време „Манчестър Сити“ не сбърка в домакинството си на „Уест Бромич“.

Преди мача едва ли някой се съмняваше, че „Арсенал“ ще стигне до трите точки, след като записа три поредни победи, а техният съперник изпадна още миналата седмица и пристигна с понижена мотивация в Северен Лондон. В миналия кръг “черните котки” отстъпиха у дома на „Суонзи“, с което показаха, че просто доиграват сезона.

Арсен Венгер изхаби много нерви по време на мача, но обяви, че няма да загуби вяра до последно. “Имахме много положения и беше важно да запазим търпение. На почивката всички футболисти се ядосваха, че не водим в резултата, каза французинът. „Съндърланд“ се стараеше да ни затрудни максимално, както и всеки друг отбор. През миналия сезон завършихме втори със 71 точки. Сега имаме 72, а се надявам да финишираме със 75. Такава е ситуацията и ще видим какво ще се случи. Много пъти сме успявали да постигнем целта си в последния кръг. След мачовете с „Байерн“ (Мюнхен) имахме труден период, но постепенно се възстановихме. От друга страна, това беше добър психологически тест, който издържахме.”

„Манчестър Сити“ пък взе лесни три точки в домакинството си на „Уест Бромич“ и направи огромна крачка към класиране на едно от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. „Гражданите” спечелиха с 3:1 и сега имат с две точки повече от мърсисайдци и с три повече от „Арсенал“. В последния кръг „Сити“ гостува на „Уотфорд“ и дори равенството ще е достатъчно, за да финишира в Топ 4.

Габриел Жезус, Кевин де Бройне и Яя Туре отбелязаха головете за домакините, а за „Уест Бромич“ се разписа Хал Робсън-Кану в заключителните минути. Пабло Сабалета изигра последния си мач за „Манчестър Сити“ и беше бурно аплодиран от феновете.