БГНЕС
Холандия

24 карата ПСВ след бой над „Аякс“

Агенция Монитор - понеделник, 16-04-2018 - 14:47

ПСВ (Айндховен) разби у дома „Аякс“ в дербито от 31-ия кръг на холандската Ередивизи и спечели златните медали за 24-и път в своята история. „Червено-белите” грабнаха шампионската титла с 10 точки аванс пред гранда от Амстердам. Воденият от Филип Коку тим поведе в 23-ата минута с гол на уругваеца Гастон Перейро, а в 38-ата Люк де Йонг удвои аванса на домакините след подаване на Джошуа Бренет. След почивката в 54-ата минута Стивън Бергвин направи разликата класическа и довърши съперника. Гостите от Амстердам завършиха срещата с девет футболисти, след като първо в 80-ата минута аржентинецът Николас Талиафико получи втори жълт картон, а три минути по-късно и появилият се като резерва Сим де Йонг бе изгонен с директен червен картон.

След двубоя футболистите на ПСВ се отдадоха на празненствата, освен потърпевш, от които бе треньорът Филип Коку. Бившият национал даваше интервюта пред телевизиите след мача, а играчите един по един започнаха да изливат кофи с вода върху главата му. На другия полюс бе настроението в „Аякс“, чиито фенове изразиха яда си от срамната загуба с 0:3 в голямото дерби. Привържениците на тима причакаха клубния автобус и го накараха да спре, а в гнева си ултрасите поискаха оставката на генералния директор Едвин ван дер Сар.

Тагове:  ПСВАякс