Давид Гофен очаква за финала победителя от мача между Гришо и Басилашвили

Агенция Монитор - събота, 11-02-2017 - 19:22

Белгиецът Давид Гофен детронира миналогодишния шампион Роберто Баутиста Агут (Испания) на полуфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 540 310 евро.

Поставеният под номер 2 Гофен пласира 12 аса и стигна до успеха над четвъртия в схемата Баутиста Агут с 5:7, 6:4, 7:6(3) в най-дългия мач в надпреварата, който продължи 2:44 часа. 11-ият в света белгиец пропиля ранен аванс от 3:1 и допусна обрат в първия сет. Във втората част Гофен отново дръпна с 3:1, но този път запази преднината си и изравни резултата. Решаващата трета част премина през множество обрати. 16-ият в световната ранглиста Баутиста Агут нанесе първи удар и поведе с 3:1, но Гофен направи два поредни пробива и обърна до 4:3. Испанецът веднага изравни за 4:4, след което се стигна до тайбрек. В него белгиецът поведе с 5:2 точки и нямаше проблеми да стигне до крайната победа.

Така на финала в неделя той очаква спечелилия мача между Григор Димитров и грузинеца Николоз Басилашвили.