Плейофи

„Верея” и „Пирин” оставиха развръзката за реванша

Агенция Монитор - сряда, 17-05-2017 - 10:00

„Верея” и „Пирин” направиха 1:1 в първия си мач от плейофите за седмото място, даващо право на бараж за Лига Европа. Гостите от Благоевград поведоха след гол на ветерана Иван Цветков в 81-вата минута, но играчите на Александър Томаш успяха да се спасят от загуба след драматично попадение на Иван Бандаловски в последните секунди. Така на практика всичко ще се реши на реванша, а победителят от двойката най-вероятно ще играе срещу „Ботев”, който има аванс от 3:0 в първата среща срещу „Берое”.

След мача и двамата треньори похвалиха играчите си и бяха категорични, че е станал динамичен и оспорван двубой. „Не знам какво ще се случи във втория мач, двата отбора са равностойни, коментира наставникът на „Пирин” Милен Радуканов. - Този резултат не е добър за нас. Ние направихме всичко възможно да вдигнем отбора. За нас да продължим напред не е фикс идея, но ще направим всичко възможно. Тези мачове са бонус, тъй като помните в какво състояние нашият екип завари тима”, заяви Радуканов. Колегата му във „Верея” Александър Томаш пък бе недоволен от многото пропуски и разкри, че още на почивката е казал на Бандаловски, че ще вкара гол. „Нашият отбор показа, че може да играе, но изпуснахме три-четири положения. Ако си ги бяхме вкарали, всичко щеше да е решено още преди реванша. Наясно сме с пиринския дух, винаги се борят до последно. Иван Цветков влезе, заложи топката и с феноменален фаул ни вкара гол. На полувремето му казах на Бандата, че е под нивото си и ще вкара гол, за да се реваншира. В българското първенство фаворити не може да има, но аз съм убеден, че ако играем както искаме и можем, може да излезем крайни победители", завърши Томаш.