Снимка БГНЕС

„Рома“ забави „Юве“ по пътя към титлата

Агенция Монитор - понеделник, 15-05-2017 - 16:21

Старата госпожа падна с 1:3 във Вечния град

„Рома“ забави „Ювентус“ по пътя му към титлата в Италия, след като победи лидера в таблицата с 3:1 на „Стадио Олимпико“ в Рим в голямото дерби на 36-ия кръг в Серия “А”. Така „вълците“ попречиха на своя съперник да си гарантира шестата поредна титла.

Марио Лемина даде преднина на гостите в 21-ата минута, но Даниеле де Роси в 25-ата, Стефан Ел Шаарауи в 56-ата и Раджа Наинголан в 65-ата минута донесоха обрата за домакините. Така римляните си върнаха второто място и се приближиха само на 4 точки зад своя съперник, като запазиха поне на теория шансовете си да спечелят титлата, макар надеждите им да са малки, тъй като почти всичко зависи от “бианконерите”, които трябва да не спечелят оставащите си два мача, за да се случи подобно нещо.

Треньорът на „Ювентус“ Масимилиано Алегри очевидно не беше очарован от случилото се на терена. “Първото полувреме беше добро, като и двата тима бяха агресивни и амбицирани, анализира той. - В началото на втората част получихме странен гол на контраатака след фаул в наша полза. Струва ми се, че в един момент свалихме гарда, защото решихме, че сме свършили достатъчно, за да си тръгнем с положителен резултат. Фактът, че направихме равенства с „Аталанта“ и „Торино“, а сега загубихме, означава, че имаме някакъв проблем с концентрацията.“

„Хубаво е, че това ще ни е за урок преди финала за купата в сряда с „Лацио“, продължи Алегри. - Изиграхме добро първо полувреме, но трябваше да продължим по същия начин и да не допускаме подобни грешки. Срещу нас бе „Рома“ - вторият най-силен отбор в Италия. Знаехме, че всичко може да се случи. Очаквахме, че първенството ще се реши в другите мачове, а не в преките сблъсъци.”

“Изиграхме силен мач, при положение, че ни липсваха няколко важни футболисти, отговори треньорът на „Рома“ Лучано Спалети. - Играхме борбено и показахме, че можем да надмогнем трудностите и да следваме нашата цел. Още преди мача казах, че единственото, което ни интересува, е победата. Всичко друго е без значение. Знам, че този отбор винаги е способен да играе по този начин. Това е повече от победа. Тя показва какви хора сме. Успяхме да се върнем, след като първи получихме гол. Преборихме се с трудностите и показахме колко много искаме да спечелим. Показахме, че имаме същата страст за успехи, както „Ювентус“. Реферът Лука Банти свири перфектно. Още от началото даде знак, че няма да надува свирката за ситуации 50:50. Той бе постоянен в отсъжданията си и още от началото демонстрира как смята да подходи към срещата.”