„Левски“ с грешна стъпка в Благоевград, Радуканов дебютира с успех

Агенция Монитор - събота, 18-02-2017 - 17:01

„Левски“ започна по кошмарен начин 2017 година. "Сините" допуснаха загуба с 0:1 като гост на „Пирин“ в среща от 20-ия кръг на Първа лига. Тимът на Елин Топузаков изнесе слаб мач и можеше да инкасира значително по-голяма загуба. Пропуски на Даниел Младенов през първата част обаче лишиха благоевградчани от по-значим успех.

Иначе Аймен Суда донесе победата на "орлетата" в дебюта на Милен Радуканов начело на тима. Тунизиецът се разписа в средата на второто полувреме и донесе ценните три точки за своя отбор.

Във временното класиране „Левски“ е втори с 43 точки, като изостава на 7 от лидера „Лудогорец“. "Орлите" обаче са с мач по-малко. „Пирин“ пък събра 22 пункта и вече е 10-и.

В ранния мач днес „Нефтохимик“ победи с 2:0 „Монтана“. И двата гола реализира Галин Иванов (35 и 54 мин.). След успеха "шейховете" на Христо Янев са на предпоследното 13-то място с 18 точки, на 9 от „Монтана“, който остава последен с 9 точки.

Вчера „Берое“ разби „Дунав“ с 4:0 на стадион "Лудогорец Арена" в първия двубой от подновяването на родната Първа лига. Старозагорци заслужено стигнаха до успеха с две попадения на новото попълнение Антон Карачанаков и по едно на Жуниор Мапуку и на дебютиралия финландец Виле Салмикиви.