„Баварците“ треснаха „Борусия“ (Д)

Робен задмина Елбер по голове за „Байерн“

Агенция Монитор - неделя, 05-11-2017 - 14:10

Холандецът вече има на сметката си 93 попадения

Ариен Робен вече е чужденецът с най-много голове с екипа на „Байерн“. Холандецът откри резултата при победата с 3:1 над „Борусия“ в Дормунд и по този начин стана стрелец №1. „Лалето“ блесна в 17-ата минута на „Сигнал Идуна Парк“, препарирайки с левия си крак вратаря на домакините Роман Бюрки. В 37-ата минута „Байерн“ нанесе своя втори удар в мача. Точен бе Роберт Левандовски, който засече центриране на Кимих и удвои.

След почивката головите ситуации намаляха значително. Първата такава се откри пред Левандовски, но полякът пропусна сам срещу Бюрки. В 67-ата минута грандът от Мюнхен стигна до трети гол. Давид Алаба центрира отляво, след което нито Левандовски, нито Хамес успяха да докоснат топката, но тя все пак влетя във вратата на „Борусия“. До края Барта вкара почетно попадение за домакините в 87-ата минута.

Във временното класиране „Байерн“ е лидер с актив от 26 точки, следван от РБ Лайпциг с 22. „Борусия“ (Дортмунд) заема 3-ото място с 20 пункта.

Голът на Робен бе 93-и негов за най-успешния германски клуб в Бундеслигата. Така "лалето" успя да изпревари бразилеца Джоване Елбер, с когото делеше върха. Освен това Ариен задмина Вили Липенс и вече е най-успешният холандец в германския елит.

"Ариен е играч от световна класа. Той е пример за много играчи със своя професионализъм. Живее за футбола. Изключителен отборен играч, който е офанзивен, но работи и в защита. Много съм доволен от него", каза треньорът Юп Хайнкес, който подари капитанската лента на Робен в мача срещу „Борусия“.

Ръководството на „Байерн“ пък обмисля дали да не предложи нов договор на 33-годишния Робен. Той вече има 8 сезона зад гърба си в клуба, но заради контузии е пропуснал над 100 мача.

Първенство на Германия по футбол, мачове от 11-ия кръг на Бундеслигата:
РБ Лайпциг - Хановер 96 2:1, Аугсбург - Байер Леверкузен 1:1, Борусия (Мьонхенгладбах) - Майнц 05 1:1, Фрайбург - Шалке 04 0:1, Хамбургер - Щутгарт 3:1, Борусия Дортмунд - Байерн Мюнхен 1:3, Айнтрахт Франкфурт - Вердер Бремен 2:1
Днес: Кьолн - Хофенхайм, Волфсбург - Херта