Съдията Валентин Железов гони с червен картон вратаря на „Славия” Марио Кирев при победата за „Пирин” с 4:0.
Снимка БТА
Разгром

„Пирин” лепна четворка на „Славия”, Фугата остава

Агенция Монитор - неделя, 12-03-2017 - 17:47

”Пирин” разгроми „Славия” с 4:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига и запази минималните си шансове за класиране в Топ 6, преди първенството да бъде разделено на първа шестица и втора осмица. И четирите попадения за благоевградчани паднаха през втората част, като бяха дело на Иван Цветков (57-д.), Орлин Старокин (69), Румен Сандев (78) и Станислав Костов (81). При дузпата стражът на „белите” Марио Кирев получи втори жълт и беше изгонен, което до голяма степен реши мача. Първото предупреждение за него дойде още в 29-ата минута, когато влезе в бурно пререкание със съдията.

Така благоевградчани продължиха с доброто си представяне под ръководството на своя треньор Милен Радуканов, записвайки от началото на пролетния полусезон победи над „Левски”, „Локо” (Пд), „Монтана” и „Славия”, а единственото поражение бе в миналия кръг при гостуването на шампиона „Лудогорец”. „Славия” пък е на другия полюс, след като инкасира трета поредна загуба с разгромен резултат, като преди това падна с по 0:3 от „Верея” и „Нефтохимик”.

След мача големият въпрос бе дали треньорът Владимир Иванов-Фугата ще запази поста си. Босът на „белите” Венцеслав Стефанов обаче увери, че не смята да прави рокади. „Няма да сменяме треньора. Не съм доволен, но ще се вдигнем. Ще се съберем и ще решим как да излезем от това състояние”, коментира Стефанов.