Станимир Стоилов и неговият „Астана” все още нямат победа през новия сезон.
Българи зад граница

Хикс между Мъри и Херо, Стойчо поведе в Казахстан

Агенция Монитор - неделя, 12-03-2017 - 17:42

Дербито на българските треньори в Казахстан между “Иртиш” (Павлодар) и “Астана” завърши без победител. Отборите на Димитър Димитров-Херо и Станимир Стоилов-Мъри разделиха точките в Павлодар след 1:1 в двубой от втория кръг на първенството. Шампионите поведоха с 1:0 в 14-ата минута, след като точен бе Мужиков. Това бе гол № 500 в историята на клуба. Ткачук изравни за тима на Херо в 30-ата минута. Така първенецът на Казахстан за последните три сезона има едва една точка след първите два мача от сезона. Лидер е отборът на Стойчо Младенов “Кайсар” с шест точки, след като би с 2:1 у дома „Тараз” с гол на нападателя от Бурунди Сайди Нтибазонкиза. “Иртиш” на Херо пък е с 4 точки.