Снимка FIVB.ORG
На световното по волейбол за жени до 23 години

Българките с две победи - над Япония и Кения

Агенция Монитор - понеделник, 11-09-2017 - 17:32

Женският ни национален отбор по волейбол до 23 години започна с две победи участието си на световното първенство в Словения. На старта състезателките на селекционера Антонина Зетова се наложиха с 4:2 (-13, 13, 11,-13, 12, 11) над тима на Япония. Първенството се играе по нов, експериментален регламент, при който печели този, който вземе 4 от 7 гейма, а геймовете са до 15-а точка.

"Беше много труден мач, защото нашият отбор рядко играе с азиатските тимове и преживяхме доста, докато стигнем до успеха, коментира Зетова. - Преди играта бях много притеснена, защото познавам стила на японките. Не знаех как ще реагират момичетата. Много съм доволна от отбора си и мисля, че ще подобряваме играта си все повече с всеки изминал мач."

Най-резултатна срещу японките беше Силвана Чаушева с 18 точки (1 блок, 3 аса). Гергана Димитрова завърши със 17 (1 блок), а Мирослава Паскова - с 11 (1 блок).

Във втория си мач националките ни буквално прегазиха отбора на Кения с 4:0 (1, 5, 6, 11), като постигнаха рекорден за регламента резултат в първия гейм - 15:1. Топреализатор за отбора ни стана Мирослава Паскова с 8 т. 8 точки. Ралина Дошкова добави 7, а за кенийките отличничката беше Ивон Вавиня, която записа цели 4.

Третата среща на тима ни е тази вечер от 21.00 ч. срещу Куба. Кубинките загубиха на старта от Турция с 0:4.