Скандал след „Херта“ - „Байерн“ 1:1

Карло Анчелоти размаха среден пръст към ложата

Агенция Монитор - неделя, 19-02-2017 - 15:26

Баварците изравниха след рекордно продължение от 5:56 минути

Скандал се разрази след гостуването на „Байерн“ (М) на „Херта“, завършило 1:1 на Олимпийския стадион в Берлин. Така след този двубой баварците запазват лидерството си в таблицата с 50 т., изпреварвайки с 8 т. „РБ Лайпциг“, който е с мач по-малко.

При влизането в тунела след последния съдийски сигнал, треньорът на баварците Карло Анчелоти размаха среден пръст към седящите в една от ложите на стадиона. „Реагирах така, защото ме наплюха, коментира по-късно 57-годишният италианец пред ARD. - В края стана доста напечено, но петте минути допълнително време, дадени от съдията, бяха напълно ОК“.

От „Херта“ обявиха, че са започнали издирване на фена хулиган. Любопитно е, че над тунела на Олимпийския стадион се намират ВИП-ложите. В най-долната („Ниво 3“) има само 180 места. В четирите реда (два са твърдо ангажирани) седят представителите на спонсора на „Херта“ - „Найк“, както и други големи рекламодатели. Сезонна карта за там струва 9000 евро и случайно лице няма как да попадне там. А пръстът на Анчелоти е насочен именно към бизнес ложата...

Проблем за „Херта“ е, че точно в тази ложа няма камери за видео наблюдение. И при ремонта на стадиона през 2004 г. не е предвидено да има, като се знае важността на гостите там.

Освен този инцидент, Германският футболен съюз ще разследва и случилото се на терена – след изравнителния гол вратарят на „Херта“ Руне Ярщайн изрита умишлено с топката една от звездите на „Байерн“ - Шаби Алонсо.

Причина за всичко обаче бяха високите емоции, породен от отсъжданията на рефера Патрик Итрих. Той даде допълнително време на мача от цели пет минути, а Роберт Левандовски порази вратата на берлинчани за изравнителния гол 56 секунди след като и това време беше изтекло. След това съдията изобщо не поднови играта.

„За съжалени имаше твърде много добавено време, коментира треньорът на „Херта“ Пал Дардай. - Това може би беше традиционният бонус за „Байерн“. Съжалявам, ако обиждам някого, но след изтичането на петте минути добавено време мачът трябваше да свърши.“