Снимка БТА
Провал

В САЩ: Позор е, че няма да сме на мондиала

Агенция Монитор - сряда, 11-10-2017 - 15:27

САЩ сензационно няма да играят на световното първенство в Русия след грандиозен провал в последния си мач от квалификациите. Играчите на Брус Арина се нуждаеха от точка срещу Тринидад и Тобаго, но вместо това загубиха с 1:2 като гост. Срещата не започна добре за „янките“, които се оказаха догонващи в резултата след автогол в 17-ата минута на Омар Гонсалес, който закопа тима си навръх своя 29-и рожден ден. В 37-ата домакините удвоиха аванса си с попадение на Алвин Джоунс. Кристиан Пулишич върна едно попадение за САЩ веднага след почивката, но гостите не успяха да стигнат до изравняване и така за първи път след 1986 година няма да играят на световно първенство. „Това е позор, коментира Брус Арина. - Всичко зависеше от нас и нямаме оправдания. Срам ме е, поемам цялата отговорност“, допълни спецът.

В същото време Хондурас сензационно се добра до плейофите за класиране, след като обърна вече осигурилия си билети за Русия тим на Мексико с 3:2. Освен Мексико другите два отбора с директно класиране за световното са Панама и Коста Рика, а хондурасците ще играят интерконтинентален бараж с Австралия.