Жил Мюлер

Мюлер и Южни продължават напред

Агенция Монитор - вторник, 07-02-2017 - 16:29

Жил Мюлер (Люкс) и Михаил Южни (Рус) се класираха за втория кръг на турнира по тенис Garanti Koza Sofia Open с награден фонд 540 310 евро. Поставеният под номер 5 Мюлер, който през миналата година игра на полуфинал в София, стартира с експресна победа с 6:3, 6:2 над квалификанта Матиа Бург (Фр) за 83 минути. Левичарят от Люксембург наниза 17 аса и спаси всичките 6 възможности за пробив на съперника.

За място на 1/4-финалите той ще играе с Южни, отстранил със 7:6(2), 6:4 сърбина Марко Тепавац, влязъл като "щастлив губещ" от квалификациите.

Германецът Седрик-Марсел Щебе пък обърна Теймураз Габашвили (Рус) в двубоя между квалификантите с 2:6, 6:0, 6:1 за 98 минути. 26-годишният Щебе обаче ще се изправи във втория кръг срещу миналогодишния шампион от София и номер 4 в схемата сега Роберто Баутиста-Агут (Исп).

В сряда няма да има българско участие на турнира, но Григор Димитров ще научи името на своя съперник за първия си мач в четвъртък. Той ще бъде излъчен в двубоя между Йежи Янович (Пол) и Дуди Села (Изр), който е трети в програмата на Централния корт и се очаква да стартира около 16:00 ч.