Защитникът на „Байерн“ (М) Себастиан Руди се опитва да отнеме зрелищно топката на Неймар при победата за германския колос с 3:1.
Снимка БГНЕС
„Юнайтед“ попари за 3 минути мечтата на ЦСКА (Москва)

„Байерн“, „Челси“, „Юве“ и „Реал“ дебнат от засада на жребия

Агенция Монитор - сряда, 06-12-2017 - 16:23

Замерят Неймар с фалшиви пари в Мюнхен

Изключително интересен ще бъде жребият за 1/8-финалите в Шампионската лига, който ще се тегли в централата на УЕФА на 11 декември (понеделник). Причината за това е, че 4 от европейските колоси изненадващо не успяха да спечелят групите си и финишираха на второ място. Това означава, че на жребия ще се паднат с някои от лидерите в останалите групи, което предвещава страхотни дербита още в толкова ранен етап на най-силната евронадпревара. На второ място завършиха „Байерн“, „Челси“, „Ювентус“ и еврошампионът „Реал“ (М), като карето определено ще бъдат от най-нежеланите съперници на жребия.

Баварската машина имаше шанс в последния кръг да се изкачи на върха, но за целта трябваше победа с минимум 4 гола в домакинството на ПСЖ. Играчите на Юп Хайнкес успяха да поведат с 2:0 през първото полувреме, но през второто Килиан Мбапе вкара гол, който пречупи устрема на домакините. Все пак „Байерн“ успя да спечели с 3:1 за самочувствие, а с отлични изяви на вратата се отличи Свен Улрайх.

Феновете на „Байерн“ пък не пропуснаха да се изгаврят със звездата на ПСЖ Неймар. Най-скъпият футболист в света бе замерян с фалшиви банкноти от по 500 евро при излизането си на терена. Както е ясно, запалянковците направиха подобна акция и в миналия мач на „Байерн“ в Шампионската лига, като тогава протестираха срещу високите цени на билетите. Мачът в Мюнхен пък донесе неприятни новини за треньора на французите Унай Емери, който загуби за неопределен период капитана Тиаго Силва заради контузия. На другия полюс бе настроението за Килиан Мбапе, който с гола си стана най-младият играч в историята, успял да вкара 10 гола в Шампионската лига. Нападателят е на 18 години и 11 месеца.

В група С „Челси“ завърши 1:1 у дома с „Атлетико“ (М) и изпусна първото място, като бе детрониран от „Рома“. Италианците биха с 1:0 „Карабах“ и се изравниха по точки на върха, като изпревариха лондончани заради по-добрия си баланс в директните двубои.

„Манчестър Юнайтед“ пък позволи на ЦСКА (Москва) да помечтае, преди да нанесе решаващ удар за 3 минути. Тимът на Георги Миланов, който не игра заради контузия, поведе с 1:0, но през второто полувреме с експресни попадения на Рашфорд и Лукаку домакините спечелиха двубоя.

„Класирахме се точно така, както исках – с пестелива победа“, коментира след мача мениджърът на „Юнайтед“ Жозе Моуриньо. Второто място в групата пък е за „Базел“, който би с 2:0 „Бенфика“ и се класира за 1/8-финалите.

Феновете на ЦСКА (Москва) не се притесниха от минусовите температури в Манчестър и подкрепяха голи до кръста своите любимци, които паднаха с 1:2 и останаха на трето място в класирането.

В група D “Барселона“ изигра протоколния мач срещу „Спортинг“ с резервите, но въпреки това спечели с 2:0. Лео Меси остана на пейката, като се появи в игра през второто полувреме и развинти защитата на гостите. „Ювентус“ също не допусна изненада и с 2:0 срещу „Олимпиакос“ завърши груповата фаза на второто място.