bild.de

Швейцария с измъчена победа над Албания

Агенция Монитор - събота, 11-06-2016 - 18:03

Националният отбор на Швейцария стартира с победа участието си на Евро 2016. "Кръстоносците" победиха с 1:0 тима на Албания.

Единствения гол отбеляза Фабиан Шер с глава след центриране на  Джердан Шакири. Голът падна още в 5-ата минута, а веднага след това швейцарците пропиляха чудесен шанс за второ попадение. Нападателят Харис Сеферович се озова в отлична позиция пред противниковата врата, но стреля право в стража Бериша.

Албанците имаха шанс да се върнат в мача, но Армандо Садику бе изведен очи в очи с не успя да преодолее вратаря Ян Зомер, който направи блестящо спасяване с крак и резултатът остана непроменен.

В 36-ата минута Албания остана с човек по-малко. Капитанът на "орлите" Лорик Кана получи втори жълт, съответно червен картон за игра с ръка много близо до границата на наказателното поле. От последвалия пряк свободен удар Блерим Джемайли отправи шут, след който топката се отби от левия страничен стълб на Бериша. Отново той бе близо до гола пет минути по-късно, когато топката мина в опасна близост до албанската врата.

През втората част Сеферович пропиля две чисти положения, а същото за албанците стори и Садику. В 86-ата минута влезлият в игра за Албания Гаши направи непростим пропуск. Той остана сам срещу Зомер, като имаше и доста опции как да го преодолее. Зомер обаче спаси удара и победата за своя отбор. Така Швейцария се изравни по точки с Франция на върха в група "А".