Колумбийците се поздравяват за победата.
Снимка БТА

Колумбия излъга САЩ за бронза на Копа Америка

Агенция Монитор - неделя, 26-06-2016 - 14:35

Отборът на Колумбия завоюва бронзовите медали на Копа Америка, след като се наложи с 1:0 над домакина САЩ в мача за третото място. Нападателят на „Милан“ Карлос Бака реализира единствения гол в срещата в 31-вата минута. Бившият играч на „Севиля“ бе безпогрешен от около метър, след като получи чудесно подаване с глава от съотборника си Сантяго Ариас.

Двубоят в Глендейл бе доста равностоен и напрегнат, като в заключителните секунди главният съдия изгони по един играч от двата отбора. За американците червения картон видя Майкъл Ороско, докато за Колумбия това стори именно Ариас.

Американците са стигали най-много до четвъртото място, което за последно се случи през 1995 г. и тогава те паднаха в спора за бронза именно от Колумбия. За южноамериканците това е първото качване на подиума именно от въпросното издание на надпреварата.