В контрола

„Сливнишки герой” с победа в Симитли

Агенция Монитор - неделя, 12-02-2017 - 16:57

При отлични условия в Симитли „Септември” и „Сливнишки герой” направиха зрелищен мач в контрола, в която не липсваше нищо футболно. На този етап от подготовката и двата отбора демонстрираха качествен футбол, характерен за по-горна лига. Обновяването на отборите с нови попълнения не попречи за изпълнението на тактическите виждания на треньорите. В хода на мача „героите“ от Сливница стояха с една идея по-добре на терена и логично „Септември” бяха догонващи в резултата. В крайна сметка гостите излязоха победители с гол повече – 3:2. „Героя” можеше да поведе още в 10-ата минута, ако Виктор Георгиев от три метра не бе уцелил вратаря с глава след центриране от корнер. Това се получи все пак в 20-ата минута, но от дузпа, реализирана от капитана Цветков за спъване на Аличков в наказателното поле. „Септември” се върнаха бързо в мача в 24-ата минута след неразчетено излизане на новодошлия вратар в Сливница Сашо Стоянов, който бе прехвърлен от Боби Хазуров за 1:1. След пропуск на Александър Александров от „Сливнишки герой” в 30-ата минута дойде и мигът на завърналия се в отбора Димитър Маймунков, който вкара хубав гол от границата на пеналта за 2:1. Настойчивостта на „Септември” се увенча с успех след образцова контра, завършена с гол на най-активния в тези минути Гущеров. При резултат 2:2 завърши полувремето. През второто полувреме и двамата треньори направиха много смени. По-балансираният отбор бе този на гостите от Сливница и съвсем логично те стигнаха до трети гол, създаден от Боби Атанасов и реализиран от новото попълнение - дошлия от „Славия” Йордан Попов. Домакините на свой ред имаха своите шансове на три пъти, но влезлият като втора смяна вратар Мартин Минев ги отчая с блестящите си изяви. На 15 януари сливничани пътуват до Сърбия, където ще се срещнат с „Раднички”.