Снимки БГНЕС
В първите осминафинали на Шампионската лига

ПСЖ разби „Барса“ с 4:0, вратарят на „Бенфика“ обезличи „Борусия“ (Д)

Агенция Монитор - вторник, 14-02-2017 - 23:34

„Пари Сен Жермен“ нанесе най-тежкото поражение на „Барселона“ от 2015 година насам. Парижани разбиха с 4:0 „Барса“ на „Парк де Пренс“ в първия осминафинален мач от Шампионската лига. След този разгромен успех воденият от Унай Емери отбор обезсмисли реванша на „Камп Ноу“, който е на 8 март. Головете за френския шампион отбелязаха Анхел ди Мария в 18-ата и 55-ата минута, Юлиан Дракслер в 40-ата и Единсон Кавани в 71-вата минута.

Звездното трио на „Барселона“ в атака – Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар, изигра един от най-слабите си мачове за последната година. Тримата бяха напълно обезличени и далече от най-добрите си времена.

В другия мач, игран тази вечер „Бенфика“ се наложи над „Борусия“ (Дортмунд) с 1:0. Костас Митроглу донесе успеха на лисабонските "орли" с попадение в 48-ата минута, а гостите трябва да съжаляват за огромния брой пропуснати положения пред вратата на Едерсон. Стражът на „Бенфика“ бе непробиваем и буквално отказа звездата на "жълто-черните" Пиер-Емерик Обамеянг. Безсилието на нападателя от Габон достигна връхната си точка в 58-ата минута, когато не успя да реализира дузпа, стреляйки право в ръцете на Едерсон.