Вратарят Каспер Шмайхел и Уес Морган се поздравяват, след като „Лестър“ отстрани „Севиля“ от Шампионската лига.
СНИМКА ЕПА
Вратарят Шмайхел с рекорд в Шампионската лига

„Лестър“ уплаши Джиджи Буфон

Агенция Монитор - сряда, 15-03-2017 - 15:49

Те са загадка за всеки, казва стражът на „Ювентус“

Вратарят на „Ювентус“ Джанлуиджи Буфон заяви, че би искал жребият да не изправя тима му срещу „Лестър“ в четвъртфиналите на Шампионската лига. Носителят на титлата в Англия взе поредния скалп, като отстрани „Севиля“ с общ резултат 3:2 (1:2 в Андалусия и 2:0 онази вечер у дома). „Юве“ пък елиминира „Порто“ с общ резултат 3:0.

„Срещу кого не искам да играя? „Лестър“, защото те са опасен и пълен със страст отбор, който може да създаде проблеми на всеки съперник, стига да вземе инициативата, обяснява 38-годишният ветеран. - Срещу тях ние можем да загубим всичко, което сме постигнали досега. Преди пет години си поставихме цел да бъдем трайно след осемте най-добри отбора в Европа и сега това е факт. Ако попаднеш десет пъти там, е възможно един път и да спечелиш Шампионската лига. Но „Лестър“, макар и дебютант, играе с невероятно желание. И го носи ентусиазмът. А и все пак това е английски отбор - там всяка седмица поддържаш най-високо ниво на играта си.“

„С „Порто“ позволихме три пъти да се стигне до реални голови положения пред нашата врата, продължи стражът. - Когато губиш концентрацията си в такива мачове, може скъпо да си платиш. Тези три голови момента пред мене ни припомнят къде играем. Но като цяло „Ювентус“ се развива и осъзнаваме това, което правим.“

Съотборникът му Пауло Дибала, който се разписа от дузпа, обаче си пожела „Барселона“ като реванш за загубения финал през 2015-а. „С отбора, който имаме, не бива да мислим за друго, освен за участие на финала. Аз си заплювам „Барселона“ за четвъртфиналите, за да си платят сметката от преди две години“, закани се Дибала.

В мача срещу „Севиля“ пък вратарят на „Лестър“ Каспер Шмайхел постави рекорд, като стана първият играч на този пост, успял да спаси дузпи в две последователни срещи от един и същи елиминационен кръг в Шампионската лига. Никой преди него не е постигал подобен успех.

Онази вечер Шмайхел спаси дузпата на Стивън Н'Зонзи, а в първата среща на Карлос Кореа. "Изпълнен съм с гордост, защото съм част от уникално постижение за клуба, каза Шмайхел след успеха. - Радвам се, че спасих дузпата. Не защото съм част от някакъв рекорд, за който разбрах току-що. А защото помогнах на отбора да продължи напред. Трябваше да го направя, за да дам и своя принос.“