Снимка fivb.org
В първи мач от Световната лига в Кордоба

Резервите на България отстъпиха на Бразилия

Агенция Монитор - събота, 17-06-2017 - 08:02

Българският национален отбор по волейбол започна с фалстарт участието си в Кордоба в Световната лига. „Лъвовете“ загубиха от Бразилия с 0:3  (15:25, 19:25, 22:25) в първи мач от турнира в аржентинския град. Срещата продължи 77 минути.

Това беше четвъртото ни поражение в турнира. Имаме и три победи.

По всичко личеше, че нашият щаб предварително беше отписал мача. Селекционерът Пламен Константинов започна със странен състав, в който преобладаваха резерви. Титулярите получиха почивка с оглед предстоящите решителни битки срещу Сърбия и Аржентина. За първи път от началото на турнира в стартовия състав се появиха Мартин Атанасов, Жани Желязков и Светослав Гоцев.

Най-резултатен за успеха на Бразилия беше Уолъс Де Соуса с 15 точки, а Лукас Сааткамп добави 11 точки. За България Жани Желязков завърши с 11 точки, а Тодор Скримов и Теодор Тодоров реализираха по 7 точки.
Днес от 22:10 часа България излиза срещу Сърбия в мач №2 от Група G1 на Световната волейболна лига.
“Това беше стратегията - да не играем с основните си играчи, за да ги запазим, защото имаме нужда от две победи този уикенд. Знаем, че Бразилия е олимпийският шампион, най-силния отбор в света, така че ще бъде трудно да ги победим. Затова решихме да спестим сили за следващите два мача срещу Сърбия и Аржентина. Ще гоним тези победи и мисля, че е възможно да ги постигнем”, заяви Николов