Капитанът на „Реал” (М) Серхио Рамос е полудял от радост след победата с 4:1 над „Селта”.
Снимка БГНЕС
Отличници

“Реал” на точка от титлата в Испания

Агенция Монитор - четвъртък, 18-05-2017 - 15:45

“Реал” вече е на милиметри от спечелването на титлата в Примера дивисион. Мадридският колос победи безапелационно с 4:1 в отложения мач със “Селта” и взе преднина от 3 точки пред “Барселона” кръг преди края. Така титлата вече е в ръцете на мадридчани, които могат да я изпуснат само ако загубят последния си мач с “Малага”, а в същото време “Барса” задължително трябва да победи “Ейбар”. Кристиано Роналдо отново бе звездата на вечерта. Той вкара първите два гола за своя тим в 10-ата и 48-ата минута. След това Джон Гуидети върна един гол за домакините в 69-ата минута, но Карим Бензема заби трето попадение в 71-вата минута, а в 88-ата и Тони Кроос записа името си сред голмайсторите.

Головете на Роналдо пък му позволиха да подобри пореден рекорд. Той стана най-добрият голмайстор в елитните първенства по цял свят. Португалецът вече има 368 гола в елита и излезе начело във вечната ранглиста. На второ място остана Джими Грийвс с 366 гола, а след него са Герд Мюлер (365) и Лео Меси (346).