Секо Фофана получава поздравления за гола си във вратата на „Палермо“.

„Палермо" пада, Чочев влезе като резерва

Агенция Монитор - петък, 28-10-2016 - 16:22

Българският национал Ивайло Чочев остана резерва при загубата на „Палермо“ с 1:3 у дома от „Удинезе“ в последната среща от междинния 10-и кръг в Серия А. Чочев се появи в игра в 59-ата минута, когато резултатът все още беше положителен за неговия тим - 1:1.

Илия Несторовски изведе „Палермо“ напред в 10-ата минута, но в 36-ата Сирил Теро изравни. Гостите нанесоха своя удар в рамките на пет минути между 75-ата и 79-ата чрез неубедителния до този момент нападател Секо Фофана.

Африканецът с френски паспорт се възползва отлично от пробойните в отбраната на „Палермо“ и оформи своя дубъл. В 82-рата домакините останаха и с човек по-малко след изгонването на Ролан Шалай за втори жълт картон. Така „Удинезе“ събра 13 точки и заема 14-о място. „Палермо“ има едва 6 и е предпоследен в класирането - 19-и.

Междувременно се разбра, че италианският национал Алесандро Флоренци може да се завърне в игра след три месеца. Това заяви пред "Гадзета дело Спорт" хирургът, който оперира универсалния футболист на „Рома“. Халфът на "вълците" скъса предна кръстна връзка на лявото коляно в края на мача срещу „Сасуоло“ в сряда, който тимът му спечели с 3:1. Флоренци претърпя операция, след което от клиниката заявиха, че играчът може да бъде на линия след 90 дни и да е готов за игра в началото на февруари. Това обаче е доста оптимистична прогноза, тъй като завръщането след подобни травми обикновено се случва след около шест месеца.