Шарди похвали Гришо, след като го победи.
Шарди отстрани Димитров в третия кръг в Маями

Екзекуторът на Гришо: Победих прекрасен играч

Агенция Монитор - понеделник, 26-03-2018 - 14:24

Дел Потро записа 13-и пореден успех

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Маями с награден фонд близо $8 млн. Поставеният под номер 3 в схемата българин загуби от Жереми Шарди (Фр) с 4:6, 4:6 за 85 минути игра. За 31-годишния французин това е втора победа срещу Димитров от общо пет мача и първа от 2011 г. насам.

Шарди стигна до успеха, след като направи по един пробив в двата сета. Французинът, който е 90-и в световната ранглиста, завърши с 5 аса и 5 двойни грешки.

Спортист №1 на България пък едва ли ще иска да си спомня дълго за този мач, в който не успя да осъществи нито един пробив и допусна куп непредизвикани грешки, както от форхенд, така и от бекхенд.

На противоположния полюс на емоциите бе Жереми Шарди: "Изиграх наистина добър мач, от началото до края, бях стабилен. Винаги е хубаво да победиш прекрасен играч на централния корт, каза с голяма усмивка той. - Много съм щастлив, насладих се на тази вечер. Наслаждавам се да бъда на корта, да играя своята игра и да побеждавам. Бих искал просто да продължа да играя по този начин", добави французин, който ще срещне Милош Раонич (Кан) в следващия кръг. Канадецът елиминира Диего Шварцман (Арж) със 7:6(5), 6:3, след като пласира 10 аса и записа 26 печеливши удара.

Двама от фаворитите Марин Чилич (Хър) и Хуан Мартин дел Потро (Ар) също се класираха за четвъртия кръг. Чилич победи Вашек Поспишил (Кан) със 7:5, 7:6(4). Хърватинът наниза 6 аса и направи само един пробив в мача от 10 възможности. Следващият му съперник ще бъде Джон Иснър (САЩ), които елиминира Михаил Южний (Рус) с 6:4, 6:3.

Дел Потро победи финалиста от 2016-а Кей Нишикори (Яп) с 6:2, 6:2 и записа 13-и пореден успех, след като преди няколко дни се наложи и над №1 в света Роже Федерер на финала в Индиън Уелс.

При жените трикратната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) също вече е в четвъртия кръг след победа над Кики Бертенс (Хол) с 5:7, 6:3, 7:5, която дойде 21 години след дебюта й в Маями. Следващата й съперничка е защитаващата титлата си Йохана Конта (Вбр), отстранила Елизе Мертенс (Бел) с 6:2, 6:1.

Напред продължават и останалите фаворитки в турнира - Елина Свитолина (Укр), Елена Остапенко (Лат), Петра Квитова (Чех), Моника Пуиг (Пуерто Рико) и др.