Луис Муриел (вляво) от „Севиля“ се бори за топката с Унай Бустинса при победата с 2:0 над „Леганес“, която класира андалусийците на финал за Купата на краля.
БГНЕС
Национални купи

“Севиля“ на финал, „Тотнъм“ се разправи със слабаци

Агенция Монитор - четвъртък, 08-02-2018 - 16:10

“Севиля” е първият финалист в турнира за Купата на краля. Андалусийци се наложиха с 2:0 над “Леганес” и в спора за трофея ще се изправят срещу победителя от двойката “Валенсия” - “Барселона”, които играха снощи. Головете за тима на Винченцо Монтела вкараха Хоакин Корея в 15-ата минута и Франко Васкес в самия край на редовното време.

За Купата на Англия пък „Тотнъм“ си взе без грешка поправителния изпит срещу четвъртодивизионния „Нюпорт Каунти“, след като в първата среща се спаси с изравнителен гол в последните секунди. В преиграването на „Уембли“ „шпорите“ нямаха проблеми и биха с 2:0, като в следващата фаза ще играят срещу „Рочдейл“.

В Германия пък вече са ясни четирите полуфиналисти в турнира. Последната квота взе „Шалке“, който спречели с 1:0 срещу „Волфсбург“. Останалите претенденти за националната купа са „Байерн“ (Мюнхен), „Байер“ (Леверкузен) и „Айнтрахт“.

В същото време „Лион“ успя за първи път от 5 години да стигне до 1/4-финалите за Купата на Франция, след като „хлапетата“ елиминираха „Монпелие“ с победа с 2:1 като гост.

Тагове:  ТотнъмСевиля