Александър Тонев
Купа на Италия

Тонев с първи мач като титуляр, Радослав Цонев аут

Агенция Монитор - неделя, 13-08-2017 - 18:02

Българският национал Александър Тонев започна сезона с пълни 90 минути и победа за Купата на Италия. Юношата на ЦСКА игра цял мач при успеха с 2:1 на „Кротоне“ над „Пиаченца“ от третия кръг на турнира. Бързият футболист, който и този сезон ще играе с №24, дори се отчете с хубава асистенция в 25-ата минута, когато проби отляво и качи топката на главата на Будимир, който отблизо откри головата сметка на южняците. Тонев отново, както и през подготовката, бе един от най-добрите играчи в състава на Никола. В следващия кръг тимът на българина ще срещне победителя между „Дженоа“ на Андрей Гълъбинов и „Чезена“.

Халфът Радослав Цонев и неговият „Лече“ обаче отпаднаха от Купата на Италия след невероятен обрат. Южняците гостуваха в третия кръг на турнира на „Порденоне“, който миналата седмица изхвърли „Венеция“ на Филипо Индзаги. Въпреки това "джалоросите" поведоха с 2:0, но съперникът направи сензационен обрат за 2:3. Бившият младежки национал на България Цонев се появи на терена в последните минути на мача.