Играчите на "Милан" след първото попадение.
Снимка БГНЕС

„Ювентус“ смаза „Удинезе“, Боатенг с гол за "Милан"

Агенция Монитор - понеделник, 18-01-2016 - 14:03

Шампионът „Ювентус“ размаза останалия с десет души „Удинезе“ с 4:0 и отново е само на 2 точки от лидера за момента „Наполи“. За победителите две попадения вкара Пауло Дибала, а Сами Кедира и Алекс Сандро добавиха другите две.
Дибала откри резултата в 15-ата минута, а три минути по-късно асистира на Сами Кедира за 2:0. В 25-ата Дибала реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Данило, който беше отстранен.
Защитникът Алекс Сандро вкара четвъртия гол още преди края на първото полувреме. Дибала вече има 11 гола през сезона, а девет повече има Гонсало Игуаин от „Наполи“.

„Милан“ спечели с 2:0 срещу „Фиорентина“ и се изкачи на 6-о място. Карлос Бака откри резултата още в 4-ата минута. Марио Балотели се появи в игра в последните минути на мача. Той не бе играл от 27 септември насам, заради дълго лечение на контузия.
Новото попълнение, но стар познат на „росонерите“ - Кевин-Принс Боатенг, оформи крайното 2:0.

Аталанта - Интер 1:1
Временно класиране: 1. Наполи 44 точки, 2. Ювентус 42 т., 3. Интер 40 т., 4. Фиорентина 38 т., 5. Рома 35 т., 6. Милан 32 т., 7. Сасуоло 31 т., 8. Eмполи 31 т. и т.н.