Снимка БГНЕС

„Реал“ (М) с нов провал у дома в мач №500 на Роналдо

Агенция Монитор - събота, 13-01-2018 - 19:55

Шампионът на Испания „Реал“ (Мадрид) продължава да се отдалечава от титлата, след като днес загуби у дома с 0:1 от „Виляреал“ в мач от 19-ия кръг на Ла Лига, изигран при непрестанен дъжд на "Сантиаго Бернабеу". Пабло Форналс отбеляза попадението в 87-ата минута, при което останаха съмнения за засада. Домакините имаха претенции за две дузпи през първото полувреме, но съдията прецени, че такива няма.

Като цяло европейският крал изигра нелош мач, в който не успя да вкара. Усилията на "белите" не бяха достатъчни, а с решаваща роля се отличи вратарят Серхио Асенхо. Като цяло мадридчани записаха четвърти пореден мач, в който не се поздравиха с победа (3 в Ла Лига и 1 за Купата на краля).

Лидерът в първенството „Барселона“ е далеч напред в класирането - на цели 16 точки. Утре „Барса“ гостува на „Реал Сосиедад“ и може да увеличи още повече преднината пред "белите", които имат да изиграят отложен мач с „Леганес“.

Това беше двубой номер 500 на Кристиано Роналдо за първенство, като те са разпределени между срещите му с „Реал“, „Манчестър Юнайтед“ и „Спортинг“ (Лисабон).