Неймар беше приветстван на „Парк де Пренс“ преди победата над „Амиен“.
Снимка БГНЕС

ПСЖ тръгна с победа пред погледа на Неймар

Агенция Монитор - неделя, 06-08-2017 - 15:58

ПСЖ започна сезона във Франция с чиста победа с 2:0 над новака „Амиен“. Двубоят бе изгледан от звездното попълнение Неймар, който бе на трибуните в компанията на баща си. Публиката пък го посрещна с бурни овации и скандирания. Едисон Кавани оползотвори натиска през първото полувреме с гол в 42-ата минута след асистенция от Дани Алвеш. В 80-ата минута Хавиер Пасторе заби втория гол за парижани и оформи крайното 2:0.

В същото време финансовият и маркетингов ефект от привличането на Неймар започна да дава резултат. Парижани отчетоха, че за първите 24 часа на бразилеца в клуба са продадени над 10 000 фланелки. Това е около 1,5 милиона евро приход. Очаква се в близките дни сумата да нарасне десетократно, тъй като има онлайн заявки за над 80 000 екипа.

Тагове:  НеймарПСЖ