„Етър“ би „Септември“, оглави класирането във Втора лига

Агенция Монитор - събота, 11-03-2017 - 17:27

„Етър“ успя да спечели с 2:1 домакинството си на „Септември“ (София) и еднолично оглави класирането във Втора лига. Двата тима водят люта битка за място в елита, а срещата днес на стадион "Ивайло" предложи много емоции и обрат в резултата за радост на многобройната публика на домакините.

Столичани поведоха от дузпа, реализирана от Асен Чандъров в 24-ата минута. Съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка за фаул на Иван Скерлев срещу Костадин Аджов. Последният се отчете с фрапантен пропуск малко по-късно. В 29-ата минута Аджов не успя да уцели опразнената врата на „Етър“.

В 32-ата Стефан Неделчев изравни за "виолетовите", а победното попадение и пълният обрат за домакините донесе Йордан Апостолов. Племенникът на Ангел Бончев се разписа в 65-ата минута.

Най-запомнящото се до края беше отмененият редовен гол на Борис Галчев. Бившият капитан на ЦСКА отбеляза за „Септември“, но беше маркирана засада, заради което съдията Ивайло Стоянов си навлече гнева на Галчев.

След успеха срещу прекия конкурент за първото място „Етър“ е едноличен лидер с 42 точки. „Септември“, който вече е воден от Христо Арангелов след завръщането на Николай Митов в „Левски“, остава втори с 39 точки.