"Орлите" игрият в бяло в Германия
Снимка БГНЕС

"Лудогорец" оцеля в Германия и продължава напред в Лига Европа

Агенция Монитор - четвъртък, 07-12-2017 - 19:40

"Лудогорец" се класира за 1/16-финалите в турнира Лига Европа, след като завърши 1:1 при гостуването си на "Хофенхайм" в Германия в последен мач от груповата фаза. Въпреки че в другия мач от групата "Истанбул ББ" победи у дома "Брага" с 2:1, точката осигури на "орлите" участие в надпреварата и на пролет. Тимът от Разград завърши втори в група "С" с 9 точки, а първи е "Брага" с 10.

Мачът в Германия не се разви особено приятно за "Лудогорец", който изигра слабо първо полувреме. Домакините откриха в 25-ата минута чрез Окс. 10 минути по-късно Вандерсон имаше възможност да изравни, но стреля неточно покрай страничната греда на пазената от Кобел врата.
След почивката и Марселиньо отправи добър удар по посока на съперниковата врата, но топката бе отбита в корнер.
В 55-ата минута голмайсторът Окс напусна принудително терена, след като контузи дясното си коляно.
В 62-рата минута обаче Вандерсон реализира гола на надеждата, макар домакините да имаха претенции, че играчът на "Лудогорец" си е помогнал с ръка при овладяването на топката.
В 73-ата минута българският шампион можеше да осъществи пълен обрат, когато Вандерсон и Мисиджан излязоха срещу един бранител на домакините, но не успяха да си подадат навреме и пропиляха златен шанс.
В 83-ата минута Кешерю получи директен червен картон за нарушение отзад на Бичакчич и остави съотборниците си с човек по-малко в последните 10-ина минути.
В добавеното време Мисиджан можеше да донесе победата, след като стреля от дале на опразнената от Кобел врата, но шутът му се оказа слаб.

Наставникът на българския тим Димитър Димитров бе предприел известни промени в състава. Херо заложи на трима дефанзивни полузащитници в лицето на капитана Дяков, Анисе и Горалски за сметка на един нападател по-малко. На пейката останаха Джоди Лукоки и Клаудиу Кешерю.

"Когато се изтегли групата, всички специалисти ни слагаха за абсолютни аутсайдери. Днес беше тежък мач особено след изговането на Кешерю. Не съм съгласен, че първото полувреме ни беше слабо, имахме своите добри изяви. След почивката бяхме длъжни да рискуваме. На фона на цялостното ни представяне в турнира, смятам, че заслужено продължаваме напред", коментира Херо след мача пред камерата на БНТ.

ХОФЕНХАЙМ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Окс 25, 1:0 Вандерсон 62

ХОФЕНХАЙМ: Кобел, Бичакчич, Нордтвейт, Полански, Жул (69-Бюхлер), Хогма, Окс (56-Скендерович), Паслак, Лоренц, Хак (76-Ото), Росипал

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Сисиньо, Натанаел, Анисе, Дяков,  Моци,  Пластун, Горалски (46-Кешерю), Марселиньо (88-Саша), Вандерсон (86-Терзиев), Мисиджан