Рекордьорът Роналдо празнува след гола си.
Снимка БГНЕС

Роналдо счупи нов рекорд в Испания

Агенция Монитор - неделя, 10-04-2016 - 15:27

Кристиано Роналдо стана първият футболист, който вкара 30 или повече голове в шест поредни сезона в Примера дивисион. Той премина тази граница вчера при успеха на „Реал“ (Мадрид) с 4:0 над „Ейбар“.

Белия балет вкара три гола до 20-ата минута, третият от които дело на Кристиано. С това попадение португалецът води пред Луис Суарес с 4 попадения и с 8 пред Меси, който има 22.

„Барселона“ записа трети пореден мач в първенството без победа и втора поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 на „Реал Сосиедад“. По-рано пък „Атлетико“ (Мадрид) се наложи с 3:1 над „Еспаньол“, което доближи столичани само на 3 точки от каталунците. С тази загуба „Барселона“ върна интригата в първенството и остави шансове и на двата мадридски тима за титлата.

Още в 6-ата минута Микел Оярсабал откри резултата, а в оставащите 84 звездите на каталунския тим не успяха да преодолеят вратаря Херонимо Рули, който засили драмата с две късни атрактивни спасявания на удари на Лео Меси.

Преди три кръга „Барса“ имаше аванс от 9 точки и равенството с „Виляреал“ не беше прието с притеснение. Тимът на Луис Енрике не е попадал в серия от три мача без победа от май 2014 г., а от ноември 2014-а за първи път е с две поредни загуби.