Антоан Гризман стреля покрай вратаря на „Гранада“.
СНИМКА ЕПА
ИСПАНИЯ

Уилямс изработи победа на „Атлетик“

Агенция Монитор - неделя, 12-03-2017 - 15:57

„Атлетик“ (Билбао) спечели баското дерби, след като се наложи с 2:0 при гостуването на „Реал Сосиедад“ в среща от 27-ия кръг на елита в Испания. С тази победа „Атлетик“ се доближи на 4 точки от регионалния съперник, който е на 5-о място в класирането.

Раул Гарсия Ескудеро откри резултата за червено-белите в 28-ата минута, а неудържимият Иняки Уилямс направи 2:0 в 56-ата. Чернокожият нападател беше съборен и за дузпата, от която падна първото попадение.

20 минути преди края Раул Навас прати топката в мрежата на „Атлетик“, но съдията Хосе Санчес отмени попадението заради фаул в атака. Домакините треснаха и горната греда чрез Иняго Мартинес.

„Реал Сосиедад“ натисна в последните 20 минути, играчите на Еусеибо Сакристан изпълниха пет корнера за 20 минути, но защитата на Ернесто Валверде удържа победата.

Късен гол на Антоан Гризман пък донесе успеха на „Атлетико“ (Мадрид) с 1:0 на терена на закъсалия „Гранада“. Така столичани събраха 52 точки и се доближиха на 5 точки от третия „Севиля“, който приемат през следващия уикенд на "Висенте Калдерон". „Гранада“ пък допусна трето поражение в последните си четири мача и остана в зоната на изпадащите на 18-ото място с 19 точки.