След второ поредно равенство за „Реал“

Зидан: И Кристиано има нужда от почивка

Агенция Монитор - неделя, 25-09-2016 - 14:55

„Севиля“ с първа загуба, „Барса“ пак бие с пет гола

„Реал“ (Мадрид) отново показа несигурност в испанското първенство, след като завърши 2:2 като гост на „Лас Палмас“. Това е второ поредно равенство за „белия балет“ след домакинското 1:1 с „Виляреал“. Въпреки това играчите на Зинедин Зидан остават на първо място в класирането с 14 точки – с една повече от „Барселона“.

Мениджърът Зидан бе разкритикуван, че е заменил Кристиано Роналдо в хода на мача и това е попречило да бъдат спечелени трите точки. Французинът обаче беше категоричен, че дори Роналдо има нужда от почивка.

„Във вторник имаме мач в Шампионска лига срещу „Борусия“ (Дортмунд) и затова реших да дам малко почивка на Роналдо, заяви Зидан. - Това е всичко. Той винаги иска да е на терена, но мисля, че от време на време му е нужна и почивка."

Гостите от Мадрид бяха близо до победата, но Серхио Араухо изравни в 85-ата минута след груба грешка на защитата и вратаря на „Реал“. Преди това „белите“ два пъти повеждаха в резултата чрез Марко Асенсио и Карим Бензема. Първият гол за домакините бе дело на Домингес Танауси.

„Атлетик“ (Билбао) пък победи „Севиля“ с 3:1 и излезе на трето място в таблицата. Баските нанесоха първо поражение на „Севиля“ за сезона в шампионата и изпревариха именно андалусийците в таблицата.

Микел Сан Хосе откри резултата за баските в 26-ата минута, а след почивката Самир Насри възстанови равенството.

Микел Баленсиага направи 2:1 в 66-ата минута, а в самия край Ариз Адурис оформи крайното 3:1 от дузпа. Нарушението за дузпата направи вратарят на „Севиля“ Салваторе Сиригу, който за проявата си получи и червен картон.

„Барселона“  отново наниза цели пет безответни гола, но този път във вратата на „Спортинг“ (Хихон). За победителите отсъстваше звездата Лео Меси, но съотборниците му взеха нещата в ръце. Неймар се разписа два пъти, а другите попадения вкараха Луис Суарес, Рафиня и Арда Туран.