Късметлийски гол зарадва Швеция, Италия трепери за реванша

Агенция Монитор - събота, 11-11-2017 - 12:22

Швеция победи с 1:0 Италия в първи мач от баражите за Мондиал 2018. Якоб Йохансон в 61-ата минута отбеляза така ценния гол за скандинавците, не без помощта и на сериозен рикошет, който заблуди Джанлуиджи Буфон. Италианците създадоха малко положения, а най-чистото от тях бе в 70-ата минута, когато след мощен шут на Матео Дармиан топката срещна гредата.

Лошите новини за "адзурите" не се изпчерпват само с резултата, защото Марко Верати получи жълт картон и ще пропусне реванша в Милано в понеделник.

Италианците не са пропускали световно първенство от далечната 1958 година, когато шампионатът на планетата бе именно в Швеция.